Respirátory

Respirátory se rozdělují do 3 tříd P1, P2 a P3 podle množství prachu, které dokáží zachytit. Čím vyšší koncentrace prachu je obsažena ve vzduchu, tím vyšší třídu respirátoru vybírejte.
Pokud se jedná o velmi drobné prachové částice, vybírejte respirátory s testem na dolomitový prach - nezanesou se tak rychle. Pokud je v ovzduší obsaženo i malé množství chemických látek (např. při svařování nebo broušení nátěrů), doporučujeme použít respirátor s aktivním uhlím, který tyto látky částečně pohlcuje. Pro delší práci s respirátorem doporučujeme vybrat respirátor s ventilkem - ventilek usnadňuje výdech a snižuje teplotu a vlhkost pod respirátorem.

Připravili jsme pro Vás porovnání evropských, amerických a čínských norem pro respirátory aneb tajemné zkratky FFP2, N95 a KN95.

Filtr značek

Odběr novinek

Přihlašte se pro odběr novinek zadaním vaší e-mailové adresy a naše nejlepší slevy a nabídky budeme zasílat do vaší schránky.

© 2018–2021 INZEP CENTRUM, s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Společnost INZEP CENTRUM, s.r.o. se sídlem U Byniny 559, 757 01 Valašské Meziříčí, IČ 25863371, jako správce osobních údajů, zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík