Společnost INZEP CENTRUM, s.r.o. se sídlem U Byniny 559, 757 01 Valašské Meziříčí, IČ 25863371, jako správce osobních údajů, zpracovává na těchto webových stránkách cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely.

Pracovní holínky Dunlop

Připravili jsme pro Vás základní informace o pracovních holínkách holandské firmy Dunlop. Firma Dunlop má více než 100 letou zkušenost v obuvnickém průmyslu. Během posledních 15-ti let se specializuje na výrobu obuvi pro profesionální využití. Díky dlouhodobě nabytým zkušenostem se produkty firmy Dunlop staly nejprodávanějšími na evropském trhu s pracovní obuví.

Firma Dunlop vyvinula pro výrobu holínek dva materiály se speciálními vlastnostmi, které jsou vyráběny pod značkami Purofort® a Acifort®.

Holínky řady Purofort®+ jsou nejvyšší řadou obuvi firmy Dunlop. Jsou speciálně vyvinuty pro použití v průmyslu a zemědělství. Při jejich vývoji se především zaměřili na zajištění vysokého stupně ochrany, zajištění pocitu sucha, tepla a zdraví chodidel. Holínky se vyrábějí v extra velkém rozpětí velikostí: 36 až 50. Oproti již velmi kvalitním holínkám řady Purofort® mají navíc další výhodné vlastnosti:

  • lépe obepínají nohu pro lepší komfort při nošení
  • speciálně tvarovaná podešev pro snížení zachytávání nečistot a snažší umývání obuvi
  • anatomicky tvarovaná stélka pohlcující vlhkost
  • vyrábějí se až do velikosti 14 (velikost 49/50 ve francouzském číslování)

Purofort

Polyuretan

Struktura polyuretanu

Jméno Purofort® je odvozeno od materiálu, za kterého jsou holínky vyrobeny - polyuretan, a od jejich hlavního rysu - komfort. Holínky řady Purofort® jsou vyrobeny  z polyuretanového pěnového materiálu, který obsahuje miliony nepatrných vzduchových bublinek (obdoba polystyrenu). Proti klasickému PVC je tento materiál o 35% lehčí, má vyšší odolnost proti oděru a nárazu (vydrží dvakrát až třikrát déle), vyšší ohebnost a pružnost i za nízkých teplot a má výborné tepelné izolační vlastnosti (proti nízkým teplotám). Polyuretan rovněž dobře odolává některým chemickým látkám.
Tabulka strovnání vlastností - Purofort, PVC, pryž

Holínky vyrobené z tohoto materiálu jsou pohodlné a bezpečné. Hřejí v zimě a chladí v létě. Absorbují nárazy, snižují únavu a jsou 100% vodotěsné. Jsou cenově výhodné (vydrží více něž dvakrát déle než klasické holínky) a zajistí perfektní ochranu.

Holínky jsou speciálně navržené pro stavebnictví, zemědělství a potravinářský průmysl. Vyrábějí se jako pracovní i jako bezpečnostní obuv - mohou být dodány i s ocelovou špičkou na ochranu prstů či ochrannou stélkou proti propíchnutí holínky.

Součástí řady Purofort® je model Thermo+, který je speciálně navržen pro použití za extrémně nízkých teplot (tepelná izolace až do -40°C) .

AcifortJméno Acifort® je odvozeno od slov Acid - kyselina a komfort. Holínky jsou vyrobeny ze směsi nitrilové pryže a PVC, vstřikované do hladké formy bez spár. Jsou kompletně vodotěsné a poskytují extrémní ochranu ve specifických podmínkách.

Holínky Acifort® zajišťují výbornou ochranu. Vyrábějí se jak v provedení pracovní obuvi EN347, tak v provedení bezpečnostní obuvi EN345 s ocelovou špicí a stélkou. Model High Voltage odpovídá i normě EN50321 pro ochranu před nebezpečným napětím.

Ecofort Nejnižší třídou holínek vyráběných firmou Dunlop je Ecofort® - ekonomická, ale stále pohodlná obuv. Tato obuv je vyráběna z materiálu PVC. 

Odběr novinek

Přihlašte se pro odběr novinek zadaním vaší e-mailové adresy a naše nejlepší slevy a nabídky budeme zasílat do vaší schránky.

© 2018–2020 INZEP CENTRUM, s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík