Ochrana sluchu

Při použití ochrany sluchu, nemůže být hluk utlumen úplně. Musí být slyšet výstražné signály, jako je požární poplach, klakson, nebo policie.

Kolik dB je nebezpečných?

85 dB

Při delším pobytu člověka v tomto hluku může docházet k nenávratnému poškození sluchu.

160 dB

Exploze může protrhnout ušní bubínek.


SNR
Nezávislé laboratoře testují chrániče sluchu, aby zjistili jejich hodnoty SNR (Signal to Noise Ratio). SNR je číslo, které označuje celkovou úroveň útlumu chrániče sluchu, při všech testovacích frekvencích u zkoušek provedených v laboratoři za ideálních podmínek.

Následující tabulka ukazuje jaký útlum sluchátek/špuntů (SNR) potřebujete pro prostředí s uvedenou úrovní hluku:

Pokud od naměřené úrovně hluku v daném prostředí odečtete útlum sluchátek/špuntů (SNR), měli by jste se pohybovat v úrovni od 60 do 80 dB. U hlučných zařízení jako jsou sekačky, pily, brusky obvykle výrobce udává hlučnost tohoto zařízení v dB. Tuto hodnotu můžete použít pro určení potřebného útlumu.

Špunty do uší  se využívají při nižším hluku, jsou jednorázové, nebo i pro opakovatelné použití. Při vyšších hladinách zvuku se používají mušlové chrániče (sluchátka), které jsou určené pro tlumení nízkých, středních a vysokých frekvencí. Mušlové chrániče nemusí překážet, ani při nošení bezpečností přilby. V nabídce jsou sluchátka s úchytem na přilbu nebo s krčním obloukem. 

V některých provozech (např. potravinářství) je při ztrátě zátek do uší potřeba, tyto zátky dohledat. K tomu slouží, detekovatelné zátky do uší, které je možno vyhledat pomocí detektoru kovu. 

Pokud máte mušlové chrániče pro návštěvníky ve firmě, nebo je používá více lidí,  je vhodné mít  hygienické podložky HY100A. Sluchátka tak zůstanou hygienicky čisté, pro další osobou.

Pokud dojde k poškození nebo ušpinění pěnového těsnění nebo vložek, je možné je jednoduše vyměnit za nový hygienický set. Výrobci doporučují měnit pěnové těsnění sluchátek alespoň jedenkrát ročně, aby si sluchátka zachovaly své vlastnosti útlumu hluku.

Při střelbě na střelnici, nebo v provozu, kde je potřeba komunikace s ostatními lidmi. Je vhodné používat Mušlový chránič 3M PELTOR MT16H210F-478-GN SPORT TAC 26dB, který tlumí zvuk podle potřeby a zároveň zesiluje mluvenou řeč. Při dokoupení kabelu, můžete poslouchat hudbu ze svého mobilu nebo MP3 přehrávače.

Odběr novinek

Přihlašte se pro odběr novinek zadaním vaší e-mailové adresy a naše nejlepší slevy a nabídky budeme zasílat do vaší schránky.

© 2018–2024 INZEP CENTRUM, s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík