Doprava zdarma při nákupu nad 2.000 Kč.
Kód produktu: ART172739
Kód výrobce: 2126-129
Záruka 24 měsíců

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS

Lehká pracovní polobotka s textilním svrškem GreenUp® z recyklovaného polyesteru, kompozitní špičkou a antipenetrační planžetou splňuje normu EN ISO 20345:2022 S1PS. Kompletně metal free konstrukce s prodyšnou mesh podšívkou zajistí pohodlí i při celodenním nošení. Každý pár vznikl z 20 recyklovaných PET lahví – bezpečnost a odpovědnost v jednom

Kategorie 2
2016/425
2016/425-kategorie OOPP

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/425 ze dne 9. března 2016 o osobních ochranných prostředcích nahrazuje předchozí směrnici Rady 89/686/EHS.

Podle Nařízení 2016/425 se osobní ochranné pracovní pomůcky dělí do tří tříd podle úrovně rizika:

1. třída OOPP v jednoduchém provedení (pouze pro minimílní riziko)
2. třída OOPP ve středním provedení (pro střední riziko)
3. třída OOPP ve složitém provedení (pro nevratné nebo smrtelné riziko)
EN ISO 20 345:2023
Bezpečnostní obuv EN ISO 20 345:2023

EN ISO 20345:2023 – bezpečnostní obuv, aktuální standard

Aktualizovaná norma (platná od 1. 2. 2023) reaguje na moderní požadavky praxe a přináší řadu konkrétních změn. Pokud vybíráte novou obuv dnes, hledejte právě toto označení.

Tato nová norma stále definuje základní požadavky na bezpečnostní pracovní obuv s ochrannou špičkou. Obuv se podle stupňů ochrany dále dělí na kategorie S1, S2, S3, S4, S5 a nové kategorie S6 a S7.


Co se oproti verzi 2011 zásadně změnilo – a co z toho pro vás plyne:

  • Nové kategorie S6 a S7 – rozšíření kategorií S2 a S3 o certifikovanou odolnost proti vodě (WR). Pokud pracujete v mokrém prostředí, máte nově jasně definovanou a otestovanou ochranu.
  • Přesnější ochrana proti propíchnutí – kategorie S3, S5 a S7 jsou nově rozděleny podle typu vložky:
    • S3 = kovová vložka
    • S3L = nekovová vložka, testovaná trnem 4,5 mm
    • S3S = nekovová vložka, testovaná trnem 3 mm – víte přesně, jaký typ ochrany pod chodidlem máte.
  • WPA místo WRU – přísnější testování odolnosti svršku proti průniku a absorpci vody.
  • SC – nový požadavek na odolnost špičky proti odírání. Obuv vydrží déle i při každodenním kontaktu s ostrými hranami a materiálem.
  • LG – nový volitelný požadavek na přilnavost podešve pro bezpečný pohyb na žebříku.
  • SR – základní protiskluzová odolnost je nově povinná pro všechnu bezpečnostní obuv a testuje se na keramických dlaždicích s glycerinem. Starší označení SRA, SRB, SRC bylo zrušeno – protiskluz už není volitelný parametr, ale standard.
S1
Doplňující symbol normy

Normy pro bezpečnostní, ochrannou a pracovní obuv definují Dopňující symbol, který rozšuřuje základní požadavky na obuv.

Kódové označení: 1) I,II I II III
Požadavky na obuv podle normy:    EN 345
EN 346
EN 347
SB
PB
 -
S1
P1
01
S2
P2
02
S3
P3
03
S4
P4
04
S5
P5
05
SBH
-
OBH
Odolnost proti olejům a pohonným hmotám              
Antistatická obuv  ×            ×
Absorpce energie v patě  ×            ×
Průnik a absorpce vody  ×  ×      ×  ×  ×
Odolnost proti propíchnutí  ×  ×  ×    ×    ×


1) Kódové označení definuje obuv podle provedení na:

- Obuv z úsní, nebo jiných materiálu, s vyjímkou celopryžové, nebo celoplastové obuvi. 
II - Obuv celopryžová, nebo celoplastová (holinky).
III - Hybridní obuv: podrážka gumová nebo zpolymerních materálů lisovaná jako celek, svršek z kůže či jiných materiálů
FO P S
Další symboly normy

Normy pro bezpečnostní, ochrannou a pracovní obuv definují Doplňkové nepovinné certifikace nad rámec základních požadavků norem. Tyto doplňkové certifikace jsou označovány písmennými symboly:

Symbol Popis Požadavky certifikace
FO Odolnost proti olejům a pohonným hmotám (uhlovodíkům) nově tento požadavek není povinný
A Antistatická obuv 0,1 až 1.000 MΩ
E Absorpce energie v patě 20 J
WRU Průnik a absorpce vody min 60 minut
WPA odolnost svršku proti průniku a absorpci vody (dříve označováno jako WRU) od r. 2023
WR Průnik vody
P Odolnost podešve proti propíchnutí. Od r. 2023 značí kovovou vložku proti propíchnutí 1100 N
PL nekovová vložka odolná proti propíchnutí trnu o průměru 4,5mm od r. 2023
PS nekovová vložka odolná proti propíchnutí trnu o průměru 3mm od r. 2023
M Ochrana proti nárazům nártu
AN Ochrana kotníků
CI Odolnost proti chladu do -20°C
HI Odolnost proti teplu do 150°C
HRO Odolnost proti kontaktnímu teplu min 300°C
I Elektricky izolační obuv, EN 50321 2.500 - 10.000 V
C Vodivá obuv
CR Svršek odolný proti proříznutí 2,5
SC odolnost špičky proti odírání
LG požadavek na přilnavost podešví pro udržení na žebříku
SR odolnost proti uklouznutí na keramických dlaždicích s glycerinem
WG ochrana při svařování EN ISO 20 349



Symboly A, E, WRU, WPA, P jsou obvykle součástí Doplňujícího symbolu normy (např. S3).

Bezpečnostní špička na ochranu prstů

Kompozitní Bezpečnostní špička na ochranu prstů

Špice obuvi obsahuje kompozitní bezpečnostní špičku, která chrání prsty před poraněním padajícího předmětu.
Kompozitní špice bývá lehčí než ocelová špice a nevadí při průchodu bezpečnostními rámy na detekci kovů.

Odolnost podešve proti propíchnutí

Odolnost podešve proti propíchnutí - Kompozitní planžeta

Podešev obuvi obsahuje planžetu, která chrání nohu před propíchnutím. Planžeta může být buď kovová nebo kompozitní. Kompozitní planžeta je lehčí a chrání větší plochu chodidla.

Kovová planžeta musí být vždy o něco menší než podešev, aby se do podešve vlezla. Kompozitní planžeta se sešívá se svrškem obuvi a chrání tak celou plochu chodidla.

Tento parametr se označuje písmenem PS.
Planžeta byla testována trnem o velikosti 3mm.

SR
Protiskluzová podešev

Norma definuje tři úrovně testování odolnosti obuvi proti uklouznutí:

SRA Tvrdé podlahy průmyslového typu pro vnitřní použití (dlaždicového typu v zemědělskopotravinářském průmyslu)
SRB Tvrdé podlahy průmyslového typu pro vnitřní  nebo vnější použití (typu s povrchovou vrstvou nátěru nebo pryskyřice)
SRC Všechny typy tvrdých podlah nebo povrchů pro víceúčelové vnitřní nebo venkovní použití
SRA + SRB

Od roku 2023 norma požaduje, aby už základní třída obuvi SB (respektive OB) měla testovanou odolnost proti uklouznutí na keramické podlahové dlaždici s běžným saponátem.

Nově je nepovinný test odolnosti obuvi proti uklouznutí prováděný na keramické podlahové dlaždici s glycerinem. Tento test se označuje písmeny SR.

Odolnost proti olejům a pohonným hmotám (uhlovodíkům)

Podrážka obuvi je odolná proti olejům a pohonným hmotám.

Tento parametr se označuje písmeny FO.

Antistatická obuv

Podrážka obuvi je z materiálu, který nevytváří elektrostatický náboj. Neznamená to, že se jedná o ESD obuv, která odvádí elektrostatický náboj z těla.

Tento parametr se označuje písmenem A.

Absorpce energie v patě

Absorpce energie v patě
Podrážka obuvi je navržena tak, aby absorbovala energii v oblasti paty a byla tak pohodlná na nošení.

Tento parametr se označuje písmenem E.

Tento produkt má 11 variant. Zobrazit možné varianty
Dostupnost:
Skladem (2 páry) | Ihned k odběru
od 854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Cena za pár: 854 Kč

Tento produkt nelze nyní objednat.

Zobrazit alternativní produkty
Balení Počet jednotek Cena Ušetříte
Specialista
Potřebujete se poradit se specialistou?
+420 571 623 177 Po - Pá 7:00 - 16:00 hod.

Lehká bota, která myslí na planetu – a přitom vás ochrání na každém pracovišti

Celý den na nohou, podrážky na betonu, oleji nebo mokré dlažbě – a k tomu bota, která váží jako cihla a dusí nohu jak sauna. CXS TEXLINE 4ENVI Blue S1PS je jiná. Textilní svršek dýchá, kompozitní špička chrání, a přitom v botě nenajdete ani gram kovu. Navíc každý pár vznikl z 20 recyklovaných PET lahví – takže zároveň děláte něco smysluplného pro svět kolem vás.

Pro koho je tato bota jako dělaná?

  • Stavbyvedoucí a dělníci na stavbě – kompozitní špička a antipenetrační planžeta ochrání před pádem nářadí i hřebíkem
  • Pracovníci v logistice a skladech – antistatická a olejivzdorná podrážka PU-PU drží i na kluzké podlaze
  • Technici a servisní pracovníci – metal free konstrukce projde detektorem kovů bez problémů
  • Pracovníci v potravinářství a průmyslu – svršek lze prát na 30°C, bota zůstane hygienická
  • Každý, kdo hledá lehkou pracovní obuv – textilní konstrukce méně zatěžuje nohu než kůže

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS

Proč si vybrat právě tuto botu?

CXS TEXLINE 4ENVI Blue S1PS splňuje normu EN ISO 20345:2022 na úrovni S1PS FO SR – to není jen marketingové razítko, ale závazný evropský standard, který zaručuje ochranu špičky, odolnost proti propíchnutí, antistatické vlastnosti, odolnost proti oleji a protiskluzové vlastnosti podrážky. Kompozitní špička nahrazuje klasickou ocelovou – stejná ochrana, žádná hmotnost navíc, žádný problém s detektory kovů. Reflexní doplňky zvyšují vaši viditelnost tam, kde na tom záleží. A kolekce 4ENVI je konkrétním závazkem: obaly, ve kterých botu dostanete, jsou také z recyklovaných plastů.

Vyberte si svou velikost a dejte šanci botě, která chrání vás i planetu – zásoby v oblíbených velikostech docházejí.

Specifikace a certifikace

Norma EN ISO 20345:2022
Stupeň ochrany S1PS FO SR
Typ obuvi Polobotka
Svrchní materiál GreenUp® recyklovaný polyester (pratelný do 30 °C)
Podšívka Prodyšná mesh z recyklovaného polyesterového vlákna
Zesílení Přední část + pata – mikrovlákno
Antipenetrační planžeta Textilní (60 % recyklovaný polyester)
Podešev PU-PU – protiskluzová, olejivzdorná, antistatická, odolná proti propíchnutí
Špička Kompozitní (metal free)
Reflexní doplňky Ano
Konstrukce Kompletně metal free (bez kovových částí)
Ekologie 20 PET lahví na jeden kus obuvi; obaly z recyklovaných plastů
Hmotnost cca 575 g (½ páru, velikost 43)
Dostupné velikosti 36–48
Barva Šedo-modrá
Značka CXS

Sezóna:

Sezóna:
Sezóna pro kterou je zboží určeno.
jaro/podzim

Obecné požadavky:

2016/425-kategorie OOPP:

NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/425 ze dne 9. března 2016 o osobních ochranných prostředcích nahrazuje předchozí směrnici Rady 89/686/EHS.

Podle Nařízení 2016/425 se osobní ochranné pracovní pomůcky dělí do tří tříd podle úrovně rizika:

1. třída OOPP v jednoduchém provedení (pouze pro minimílní riziko)
2. třída OOPP ve středním provedení (pro střední riziko)
3. třída OOPP ve složitém provedení (pro nevratné nebo smrtelné riziko)
2

Obecné vlastnosti:

Typ obuvi:
Rozdělení obuvi podle jejího vzhledu a tvaru.
polobotky
Prodyšný svršek:
Svršek obuvi je vyroben z prodyšného materiálu nebo celá obuv je prodyšná.
ANO
Pratelná obuv: ANO
Nekovové části: ANO
Reflexní doplňky: ANO
Materiál podešve: PU/PU

Základní normy:

Bezpečnostní obuv EN ISO 20 345:2023:

EN ISO 20345:2023 – bezpečnostní obuv, aktuální standard

Aktualizovaná norma (platná od 1. 2. 2023) reaguje na moderní požadavky praxe a přináší řadu konkrétních změn. Pokud vybíráte novou obuv dnes, hledejte právě toto označení.

Tato nová norma stále definuje základní požadavky na bezpečnostní pracovní obuv s ochrannou špičkou. Obuv se podle stupňů ochrany dále dělí na kategorie S1, S2, S3, S4, S5 a nové kategorie S6 a S7.


Co se oproti verzi 2011 zásadně změnilo – a co z toho pro vás plyne:

  • Nové kategorie S6 a S7 – rozšíření kategorií S2 a S3 o certifikovanou odolnost proti vodě (WR). Pokud pracujete v mokrém prostředí, máte nově jasně definovanou a otestovanou ochranu.
  • Přesnější ochrana proti propíchnutí – kategorie S3, S5 a S7 jsou nově rozděleny podle typu vložky:
    • S3 = kovová vložka
    • S3L = nekovová vložka, testovaná trnem 4,5 mm
    • S3S = nekovová vložka, testovaná trnem 3 mm – víte přesně, jaký typ ochrany pod chodidlem máte.
  • WPA místo WRU – přísnější testování odolnosti svršku proti průniku a absorpci vody.
  • SC – nový požadavek na odolnost špičky proti odírání. Obuv vydrží déle i při každodenním kontaktu s ostrými hranami a materiálem.
  • LG – nový volitelný požadavek na přilnavost podešve pro bezpečný pohyb na žebříku.
  • SR – základní protiskluzová odolnost je nově povinná pro všechnu bezpečnostní obuv a testuje se na keramických dlaždicích s glycerinem. Starší označení SRA, SRB, SRC bylo zrušeno – protiskluz už není volitelný parametr, ale standard.
ANO
Doplňující symbol normy:

Normy pro bezpečnostní, ochrannou a pracovní obuv definují Dopňující symbol, který rozšuřuje základní požadavky na obuv.

Kódové označení: 1) I,II I II III
Požadavky na obuv podle normy:    EN 345
EN 346
EN 347
SB
PB
 -
S1
P1
01
S2
P2
02
S3
P3
03
S4
P4
04
S5
P5
05
SBH
-
OBH
Odolnost proti olejům a pohonným hmotám              
Antistatická obuv  ×            ×
Absorpce energie v patě  ×            ×
Průnik a absorpce vody  ×  ×      ×  ×  ×
Odolnost proti propíchnutí  ×  ×  ×    ×    ×


1) Kódové označení definuje obuv podle provedení na:

- Obuv z úsní, nebo jiných materiálu, s vyjímkou celopryžové, nebo celoplastové obuvi. 
II - Obuv celopryžová, nebo celoplastová (holinky).
III - Hybridní obuv: podrážka gumová nebo zpolymerních materálů lisovaná jako celek, svršek z kůže či jiných materiálů
S1
Další symboly normy:

Normy pro bezpečnostní, ochrannou a pracovní obuv definují Doplňkové nepovinné certifikace nad rámec základních požadavků norem. Tyto doplňkové certifikace jsou označovány písmennými symboly:

Symbol Popis Požadavky certifikace
FO Odolnost proti olejům a pohonným hmotám (uhlovodíkům) nově tento požadavek není povinný
A Antistatická obuv 0,1 až 1.000 MΩ
E Absorpce energie v patě 20 J
WRU Průnik a absorpce vody min 60 minut
WPA odolnost svršku proti průniku a absorpci vody (dříve označováno jako WRU) od r. 2023
WR Průnik vody
P Odolnost podešve proti propíchnutí. Od r. 2023 značí kovovou vložku proti propíchnutí 1100 N
PL nekovová vložka odolná proti propíchnutí trnu o průměru 4,5mm od r. 2023
PS nekovová vložka odolná proti propíchnutí trnu o průměru 3mm od r. 2023
M Ochrana proti nárazům nártu
AN Ochrana kotníků
CI Odolnost proti chladu do -20°C
HI Odolnost proti teplu do 150°C
HRO Odolnost proti kontaktnímu teplu min 300°C
I Elektricky izolační obuv, EN 50321 2.500 - 10.000 V
C Vodivá obuv
CR Svršek odolný proti proříznutí 2,5
SC odolnost špičky proti odírání
LG požadavek na přilnavost podešví pro udržení na žebříku
SR odolnost proti uklouznutí na keramických dlaždicích s glycerinem
WG ochrana při svařování EN ISO 20 349



Symboly A, E, WRU, WPA, P jsou obvykle součástí Doplňujícího symbolu normy (např. S3).

FO, P, S
Odolnost proti olejům a pohonným hmotám (uhlovodíkům):

Podrážka obuvi je odolná proti olejům a pohonným hmotám.

Tento parametr se označuje písmeny FO.

ANO
Bezpečnostní špička na ochranu prstů:

Špice obuvi obsahuje bezpečnostní špičku (obvykle ocelovou nebo plastovou), která chrání prsty před poraněním padajícího předmětu.

Kompozitní
Odolnost podešve proti propíchnutí:

Podešev obuvi obsahuje planžetu, která chrání nohu před propíchnutím. Planžeta může být buď kovová nebo kompozitní. Kompozitní planžeta je lehčí a chrání větší plochu chodidla.

Kovová planžeta musí být vždy o něco menší než podešev, aby se do podešve vlezla. Kompozitní planžeta se sešívá se svrškem obuvi a chrání tak celou plochu chodidla.

Tento parametr se označuje písmenem P.

Od roku 2023 se tento parametr rozšířil o další dvě hodnoty PL a PS.

Hodnota P nově definuje obuv s kovovou planžetou

PL označuje obuv s nekovovou planžetou, která byla testována trnem o velikosti 4,5 mm

PS označuje obuv s nekovovou planžetou, která byla testována trnem o velikosti 3 mm

Kompozitní PS
Antistatická obuv:

Podrážka obuvi je z materiálu, který nevytváří elektrostatický náboj. Neznamená to, že se jedná o ESD obuv, která odvádí elektrostatický náboj z těla.

Tento parametr se označuje písmenem A.

ANO
Absorpce energie v patě:

Absorpce energie v patě
Podrážka obuvi je navržena tak, aby absorbovala energii v oblasti paty a byla tak pohodlná na nošení.

Tento parametr se označuje písmenem E.

ANO
Protiskluzová podešev:

Norma definuje tři úrovně testování odolnosti obuvi proti uklouznutí:

SRA Tvrdé podlahy průmyslového typu pro vnitřní použití (dlaždicového typu v zemědělskopotravinářském průmyslu)
SRB Tvrdé podlahy průmyslového typu pro vnitřní  nebo vnější použití (typu s povrchovou vrstvou nátěru nebo pryskyřice)
SRC Všechny typy tvrdých podlah nebo povrchů pro víceúčelové vnitřní nebo venkovní použití
SRA + SRB

Od roku 2023 norma požaduje, aby už základní třída obuvi SB (respektive OB) měla testovanou odolnost proti uklouznutí na keramické podlahové dlaždici s běžným saponátem.

Nově je nepovinný test odolnosti obuvi proti uklouznutí prováděný na keramické podlahové dlaždici s glycerinem. Tento test se označuje písmeny SR.

SR
Velikost obuvi:
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 38

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 38

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 39

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 39

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 40

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 40

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 41

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 41

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 42

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 42

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 43

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 43

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 44

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 44

Skladem (1 pár) | Ihned k odběru
854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 45

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 45

Skladem (1 pár) | Ihned k odběru
854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 46

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 46

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 47

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 47

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.
Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 48

Obuv CXS TEXLINE 4ENVI BLUE S1PS 48

854 Kč
705,79 Kč bez DPH
Tuto variantu nelze nyní objednat.

Odběr novinek

Přihlašte se pro odběr novinek zadaním vaší e-mailové adresy a naše nejlepší slevy a nabídky budeme zasílat do vaší schránky.

© 2018–2026 INZEP CENTRUM, s.r.o. Všechna práva vyhrazena
Kategorie
Nahoru
Profil
Košík