Přihlaste seZapoměli jste heslo?
Nemáte ještě účet?
Registrujte se

Budete mít přehled o stavu všech svých objednávek, revizí a reklamacíBudete mít předvyplněné adresyBudete si moct označit oblíbené produkty
Chci se zaregistrovat
  1. Hlavní stránka
  2. Bezpečnost práce

Bezpečnost práce

Odkazy na stránky týkající se bezpečnosti práce.

BOZPinfo
Oborový portál BOZPinfo se zabývá oblastí bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v České republice a zaměřuje se na podnikovou sféru, státní správu a samosprávu, odbornou veřejnost i další uživatele především z řad malých a středních podniků.

Výzkumný ústav bezpečnosti práce
Výzkumný ústav bezpečnosti práce se již od roku 1953 systematicky zabývá zkoumáním, ověřováním a aplikací metod prevence rizik způsobených pracovními činnostmi a ohrožujících zdraví lidí, životní prostředí a nebo majetek.

Český Focal Point
České internetové stránky FOP jsou součástí informační sítě BOZP Evropské unie (OSHA Bilbao, Španělsko) a jsou zaměřeny na problematiku bezpečnosti práce v EU ve vztahu k ČR.

 

Zajímavé odkazy

Minislovník BOZP
Přehledně uspořádaný slovník základních a nejdůležitějších pojmů z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je zajímavou pomůckou pro všechny zájemce, kteří se chtějí seznámit s terminologií vztahující se k bezpečnosti a ochraně zdraví člověka při práci. Vhodná pro výuku, např. ve vzdělávacích oblastech Člověk a zdraví nebo Člověk a svět práce.

Desatero (bezpečnosti práce) pro mladého pracovníka
Důležité rady pro bezpečnou práci a ochranu života a zdraví mladých lidí, kteří se připravují na výkon svého budoucího povolání a účastní se odborného nebo praktického výcviku. Užitečná pomůcka pro zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Máte právo na práci, která neohrožuje vaši bezpečnost a zdraví
Pokud se vám v práci stane pracovní úraz nebo si v pracovní době přivodíte poškození zdraví, následky si možná s sebou ponesete po celý život, a to je vážná věc. V tomto informačním listu naleznete informace o svých právech a povinnostech.

Mladí pracovníci -  fakta a čísla : rizika, jimž jsou vystaveni, a zdravotní následky
Zajímavé údaje, které mohou prospět utváření správných postojů k rizikům
a návyků bezpečné a zdraví neohrožující práce.

Ochranná přilba pro záchranáře - aneb barva není všechno
Doporučení přileb pro záchranáře.

Odběr novinek
Přihlaště se pro odběr novinek zadaním vaší e-mailové adresy
a naše nejlepší slevy a nabídky budeme zasílat do vaší schránky.